Dokumentacja powypadkowa


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Co powinna zawierać dokumentacja powypadkowa?

Choć naszym celem jest niedoprowadzenie do wypadku, niestety nie wszystkich sytuacji da się uniknąć. Kiedy już doszło do jakiegoś przykrego zdarzenia, jako właściciel firmy nie możesz zapomnieć o tym, że powinna zostać sporządzona odpowiednia dokumentacja powypadkowa. Musi ona zawierać wszelkie niezbędne elementy, aby być prawomocną.

Wymagane dokumenty

Oto spis wymaganych dokumentów, które należy zebrać, aby dokumentacja powypadkowa była kompletna.

1. Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy.

2. Zgłoszenie do właściwego okręgowego inspektoratu pracy wypadku ciężkiego, śmiertelnego, zbiorowego.

3. Statystyczna karta wypadku.

4. Rejestr wypadków przy pracy.

5. Karta wypadku w drodze do pracy lub z pracy.

Protokół powinien być sporządzony, jeśli mamy do czynienia z wypadkiem przy pracy. Statystyczna karta wypadku zostaje sporządzona po protokole i stwierdza, że wypadek był w rzeczywistości wypadkiem przy pracy. Rejestr wypadków obejmuje wszystkie protokoły powypadkowe, zatem powinien znaleźć się w nim wpis o tym konkretnym wypadku. Karta wypadku sporządzana jest na podstawie zeznań m.in. świadków, rodziny, osób udzielających pierwszej pomocy czy organów badających okoliczności i przyczyny wypadku.

Nie wiesz, jak prawidłowo wypełnić i skompletować dokumenty? Skontaktuj się z nami! W ramach obsługi BHP firm na terenie Bielska-Białej i okolic w razie wypadku sporządzamy dokumentację powypadkową.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe