Instrukcje obsługi maszyn i urządzeń


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Do czego potrzebne są instrukcje obsługi maszyn i urządzeń?

Nieprawidłowe użytkowanie maszyn i urządzeń jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w pracy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdy pracownik dokładnie wiedział, co może, a czego nie. I właśnie w tym celu niezbędne są szkolenia oraz oczywiście rzetelnie sporządzone instrukcje.

Jak się za to zabrać?

Niezwykle ważne jest to, że każda maszyna i każde urządzenie na terenie zakładu pracy, które jest wykorzystywane przez pracowników do wykonywania obowiązków na stanowisku pracy, powinno być opatrzone odpowiednią instrukcją.

Każdy pracownik powinien zapoznać się z taką instrukcją obsługi, zanim przystąpi do pracy na danej maszynie czy urządzeniu. Instrukcja powinna znajdować się w łatwo dostępnym miejscu tak, aby pracownik mógł w każdej chwili do niej sięgnąć. Każdy pracownik, który został zapoznany z daną instrukcją obsługi, powinien złożyć pod nią podpis.

Każda instrukcja obsługi maszyn i urządzeń opisuje dokładnie, co należy zrobić przed ich użyciem, co w trakcie, a co po zakończeniu użytkowania. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników i sporządź prawidłowe instrukcje obsługi. Skontaktuj się z nami i zapytaj o obsługę BHP firm. Działamy na terenie Bielska-Białej i okolic.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe