Instrukcje BHP


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Co to są instrukcje BHP?

Instrukcje BHP powinny znajdować się w każdym przedsiębiorstwie oraz miejscu pracy. Muszą być one odpowiednio opracowane i udostępnione pracownikom na ich stanowiskach pracy. Oprócz ogólnych instrukcji, możesz mieć także do czynienia z instrukcjami stanowiskowymi. Choć nie jest to formalnie obowiązujący termin, można dokonać tu nieformalnego.

Instrukcje BHP – podział

Dla własnej wygody instrukcje BHP możemy podzielić na:

A. Instrukcje ogólne Dotyczą one wszystkich pracowników i traktują o szeroko pojętej tematyce BHP takiej jak obowiązki i prawa pracownika, organizacja pracy, zasady i sposoby bezpiecznego wykonywania pracy itp.

B. Instrukcje stanowiskowe Znajdą się tu szczegółowe instrukcje obsługi maszyn oraz szczegółowe instrukcje postępowania BHP przy określonych czynnościach. Są one dostępne na poszczególnych stanowiskach pracy i dotyczą osób wykonujących prace właśnie na tych stanowiskach.

Instrukcje muszą być wykonane przez osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje do sporządzania tego typu dokumentów. Może to być służba BHP w danym miejscu pracy lub na przykład firma zewnętrzna, która na zlecenie pracodawcy pełni zadanie takiej służby w ramach obsługi BHP firm - jak na przykład nasza firma z Bielska-Białej.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe