Co ile szkolenia BHP dla pracowników?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Co ile szkolenia BHP dla pracowników?
Szkolenia BHP i nie tylko. Komu to zlecić?

Z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej wiąże się konieczność dopełnienia pewnych obowiązków. Jednym z nich jest troska o bezpieczeństwo zatrudnionych osób. Zatem, co ile szkolenia BHP pracowników, aby zachowały one ważność?

Szkolenia okresowe BHP – po co?

Bez względu na stanowisko zawsze występuje ryzyko wypadku. W niektórych branżach jest ono większe, w innych mniejsze. Zgodnie z przepisami pracodawcy mają obowiązek organizowania okresowych szkoleń BHP.
Celem szkoleń BHP jest nabycie przez pracowników podstawowej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy. Przekazane zostają zasady z zakresu właściwego przygotowania stanowiska pracy, a także używania niezbędnych środków ochrony osobistej. Dzięki temu pracownicy nabywają wiedzę, jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach oraz w razie zagrożenia.

Co ile lat robi się szkolenia okresowe?

Regularne przechodzenie kursów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczy zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Co ile szkolenia pracowników BHP? Wykonuje się je co:
- 3 lata - kadra robotnicza,
- 5 lat - przedsiębiorcy, kierownicy, pracownicy inżynieryjno-techniczni, osoby służby BHP,
- 6 lat - pracownicy administracyjno-biurowi.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy osoba zatrudniona na tym samym stanowisku w innej firmie przeszła już takie szkolenie i jest ono nadal ważne. Wówczas nie ma obowiązku odnawiania go przed upływem terminu.

Szkolenia BHP muszą przejść również osoby, które zostały dopiero zatrudnione w firmie.
Zainteresowany szkoleniem? Zapraszamy do kontaktu.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe