Jak przeprowadzić szkolenie bhp?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Szkolenie BHP - jak je zorganizować?
Jak przeprowadzić szkolenie BHP?

Każdy pracodawca ma obowiązek zorganizować swoim nowym pracownikom szkolenie BHP. W niektórych firmach specjalista do spraw szkolenia BHP jest zatrudniony na stałe - tak jest w dużych korporacjach i przedsiębiorstwach. W razie przyjęcia nowych pracowników od razu organizuje dla nich stosowne szkolenie BHP wraz z egzaminem zaliczającym ukończenie kursu. Czasami niektórzy pracodawcy, zwykle w kilkuosobowych firmach, sami zdobywają uprawnienia BHP, by móc samodzielnie szkolić swoich pracowników. W pzostałych przypadkach koniecznie jest zaturdnienie firmy zajmujące się organizacją szkoleń BHP.

Okresowe szkolenia BHP - co jakiś czas dla każdego pracownika

Wstępne szkolenia BHP to nie wszystko. Pracodawca musi również pamiętać, by swoich pracowników regularnie przeszkolić z zakresu BHP. Na stanowiskach biurowych, administracyjnych lub niebędących niebezpiecznymi takie szkolenie BHP powinno odbywać się raz na 5 lat. W przypadku osób wykonujących prace niebezpieczne, zagrażające zdrowiu, a nawet życiu, takie szkolenie BHP jest obowiązkowe co roku. Inne stanowiska, głównie fizyczne muszą szkolić się co 2 lub 3 lata. To już zależy od branży. Pracodawca tak samo jak przy szkoleniach wstępnych musi zorganizować osobę lub firmę, bądź samemu posiadać stosowne uprawnienia, by móc zorganizować taki kurs.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe