Jak często szkolenia okresowe bhp dla nauczycieli?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


jak często Szkolenia okresowe bhp dla nauczycieli

Szkolenia okresowe BHP dla nauczycieli to ważny obowiązek, o którym powinien pamiętać pracodawca. Jak często pracownicy oświaty muszą przechodzić kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy?

Szkolenia okresowe BHP dla nauczycieli – kogo obowiązują?

Szkolenia BHP dla pracowników szkół, uczelni wyższych, innych placówek oświatowych oraz jednostek naukowo-badawczych są obowiązkowe. Obejmują one także osoby zatrudnione na stanowiskach, których charakter pracy związany jest z narażaniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe czy niebezpieczne. Obowiązkowo takie szkolenia muszą przejść pracownicy oświaty, których stanowiska związane są z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jak często nauczyciele muszą przechodzić szkolenia BHP?

Szkolenia okresowe BHP dla nauczycieli należy systematycznie powtarzać co 5 lat. Obowiązek ten dotyczy nauczycieli, którzy są narażeni na szkodliwe czynniki dla zdrowia, a także ponoszą odpowiedzialność za uczniów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Takie kryterium dotyczy m.in. nauczycieli wykonujących swoje obowiązku przy tablicy. Pracownicy oświaty narażeni są m.in. na stres, wypalenie zawodowe, problemy z głosem czy słuchem.

Od 1 stycznia 2019 roku szkolenia okresowe BHP nie dotyczą pracowników zatrudnionych na stanowiskach administracyjno-biurowych (m.in. w szkołach i placówkach oświatowych). Wyjątkiem jest jednak sytuacja, gdy ocena ryzyka zawodowego dokonanego na konkretnym stanowisku wykaże, że takie szkolenie jest konieczne. Oceny dokonuje dyrektor placówki oświatowej.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe