Jak wygląda szkolenie BHP?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Jak wygląda szkolenie BHP?

Każdy pracownik musi odbyć szkolenie, które pozwoli mu na bezpieczne wykonywanie obowiązków na swoim stanowisku. Przestrzeganie zasad BHP ma za zadanie uchronić przed ewentualnym wypadkiem. W jaki sposób pracownik zyskuje taką wiedzę? Jak wygląda szkolenie BHP?

Wstępne szkolenie BHP – co warto wiedzieć?

Jak wygląda szkolenie BHP wstępne? Pracownik musi odbyć je przed dopuszczeniem do pracy. Dowiaduje się wówczas, jakie są przepisy i zasady bezpieczeństwa oraz jakie mogą mu grozić niebezpieczeństwa na danym stanowisku. Poznaje również sposoby, jak zapobiegać tym zagrożeniom. Wstępne szkolenie BHP składa się z instruktażu ogólnego oraz instruktażu stanowiskowego.

Jak wygląda szkolenie BHP – instruktaż ogólny i stanowiskowy

Podczas instruktażu ogólnego pracownik poznaje przepisy BHP ujęte w Kodeksie pracy, firmowy regulamin pracy oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Ten etap szkolenia jest obowiązkowy przed dopuszczeniem pracownika do pracy.

Instruktaż stanowiskowy ma miejsce na stanowisku pracy, na którym dany pracownik ma wykonywać swoje obowiązki. Jego zadaniem jest zapoznanie go z zagrożeniami, które występują na konkretnym stanowisku pracy oraz sposobami ochrony przed nimi. Zazwyczaj składa się z rozmowy wstępnej instruktora z pracownikiem oraz pokazaniem wszystkich czynności, które ma on wykonywać na przypisanym mu stanowisku. Następnie pracownik podejmuje próbę samodzielnej pracy, która przez pewien czas odbywa się pod nadzorem instruktora.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe