Kiedy wstępne szkolenie BHP?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Kiedy wstępne szkolenie BHP?

Na każdym pracodawcy ciąży obowiązek przeszkolenia pracowników z BHP. Przed dopuszczeniem ich do pracy konieczne jest wykonanie szkolenia wstępnego BHP. Kiedy wstępne szkolenie BHP?

Kiedy wstępne szkolenie BHP? W jakim terminie?

Zanim pracownik zostanie dopuszczony do swoich obowiązków, musi przejść szkolenie wstępne z zakresu BHP. Ma to na celu zapobiegnięcie nieszczęśliwym wypadkom w miejscu pracy.

Jest pewien wyjątek. Nie musi go odbywać pracownik, który podejmuje pracę na takim samym stanowisku. Mowa tu o tym samym stanowisku, co w poprzednim miejscu pracy.

Szkolenie wstępne składa się z dwóch etapów. Jest to szkolenie ogólne oraz stanowiskowe — na stanowisku pracy. Ma ono na celu zapoznać pracownika z przepisami BHP oraz regulaminem pracy. Ponadto przekazana zostaje wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle istotne w razie wypadku w miejscu pracy.

Ogólne szkolenie wstępne przeprowadza osoba z odpowiednimi kwalifikacjami. W przypadku instruktażu stanowiskowego jest to osoba, która kieruje pracownikami. Może to być również sam pracodawca.

Kiedy wstępne szkolenie BHP się odbędzie, konieczne jest sporządzenie karty szkolenia wstępnego. Musi być ona przechowywana w aktach osobowych pracownika w części B. Należy pamiętać o tym, że raz wykonane szkolenia BHP należy okresowo powtarzać. Termin powtórzenia uzależniony jest od rodzaju stanowiska.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe