Kto może być zwolniony z okresowego szkolenia BHP?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Kto może być zwolniony z okresowego szkolenia BHP?

Okresowe szkolenia BHP są regularnie powtarzane podczas trwania stosunku pracy. Ich zadaniem jest przypomnienie wiedzy na temat zasad BHP oraz zapoznanie pracowników z ewentualnymi zmianami. Okresowe kursy BHP są obowiązkowe, jednak istnieją pewne wyjątki. Podpowiadamy, kto może być zwolniony z okresowego szkolenia BHP?

Kto może być zwolniony z okresowego szkolenia BHP?

Pierwsze okresowe szkolenie BHP osób, które kierują innymi pracownikami, muszą odbyć w okresie do 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia pracy na danym stanowisku. Wymóg ten dotyczy w szczególności samego pracodawcy, kierowników, mistrzów i brygadzistów.

W przypadku pozostałych grup pracowników pierwsze szkolenie okresowe musi odbyć się maksymalnie do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia pracy. Mowa tu m.in. o pracownikach administracyjno-biurowych, inżynieryjno-technicznych oraz zatrudnionych na stanowiskach robotniczych

Istnieją jednak pewne wyjątki, dzięki którym część pracowników może zostać zwolniona z konieczności odbycia okresowego szkolenia BHP.

Kto może być zwolniony z okresowego szkolenia BHP? Osoby, które:
- przedstawiły aktualne zaświadczenie o odbyciu takiego szkolenia u innego pracodawcy w okresie do 6 lub 12 miesięcy,
- odbyły szkolenie okresowe wymagane dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach, które należą do innej grupy stanowisk. W tym przypadku zakres tematyczny programu szkolenia na stanowisku dotychczasowym musi pokrywać się z programem szkolenia, który obowiązuje na nowym stanowisku pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe