Kto nie musi mieć szkolenia BHP?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Kto nie musi mieć szkolenia BHP?

Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeszkolenie pracowników w zakresie BHP. Nie wszystkie grupy zawodowe muszą powtarzać kursy okresowe. Dzisiaj odpowiadamy na pytanie, kto nie musi mieć szkolenia BHP.

Kto nie musi mieć szkolenia BHP – kursy okresowe

W 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące obowiązków pracodawcy w zakresie BHP. Zmiany obejmują działalności zakwalifikowane do kategorii ryzyka nie wyższej niż trzecia. Wówczas pracownicy administracyjno-biurowi zwolnieni są z okresowego szkolenia.

Co, jeżeli rodzaj działalności zmieni się na wyższą niż trzecia grupa ryzyka? Wówczas pracodawca musi w ciągu maksymalnie 6 miesięcy przeszkolić pracowników. Mowa tu o tych, których wcześniej nie dotyczył ten obowiązek.

Takie zmiany mają na celu szkolenie tych pracowników, u których jest to uzasadnione. Ponadto pomagają w zmniejszeniu kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. To także sposób na ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej.

Zwolnienie ze szkoleń okresowych w placówkach edukacyjnych

W trzeciej kategorii ryzyka znajduje się działalność edukacyjna. Z obowiązku okresowego szkolenia BHP zwolnieni są pracownicy administracyjno-biurowi. Dotyczy to m.in. szkół i uczelni. Niektórzy pracownicy ze względu jednak na konkretne warunki pracy, muszą okresowo uzupełniać wiedzę.

Szkolenia BHP obowiązkowe są dla nauczycieli i dyrektorów. Dotyczą także menadżerów i pracowników gospodarczych.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe