Kto organizuje szkolenie BHP dla studentów?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Kto organizuje szkolenie BHP dla studentów?

Bezpieczeństwo czy to w pracy, czy to w szkole, czy to na uczelni jest bardzo ważne. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odbywają również osoby uczęszczające na studia. Kto organizuje szkolenie BHP dla studentów?

Kto organizuje szkolenie BHP dla studentów na uczelni?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy rektor uczelni ma pewne obowiązki. Jednym z nich jest organizowanie szkoleń BHP dla studentów. Takiemu kursowi podlegają osoby, które rozpoczynają naukę na uczelni. Wymiar szkolenia nie może być mniejszy niż 4 godziny.

Szkolenia BHP realizowane są w ramach zajęć dydaktycznych. Zazwyczaj mają formę wykładów, ćwiczeń lub seminarium. Każdy student musi wziąć udział w szkoleniu. Czasami są one prowadzone zdalnie jako e-learning. Potwierdzeniem odbycia szkolenia jest zaliczenie.

Program kursu BHP zawiera zagadnienia dotyczące zagrożeń, a także zasad udzielania pierwszej pomocy. Rektor jest odpowiedzialny za ustalenie szczegółowego programu szkolenia. Ponadto powinien on określić maksymalną wielkość grup szkoleniowych.

Szkolenie BHP dla studentów powinny prowadzić osoby, które mają odpowiednią wiedzę. Istotne jest także ich doświadczenie zawodowe w tematyce bezpieczeństwa i higieny pracy. To rektor wyznacza osobę, która poprowadzi szkolenie BHP. Możliwe jest także zatrudnienie zewnętrznej firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe