Szkolenia BHP wstępne – co musisz o nich wiedzieć?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Szkolenia BHP wstępne - co musisz o nich wiedzieć?
6 faktów, które musisz poznać

Szkolenia BHP wstępne to zmora każdego pracodawcy. Trzeba znaleźć na nie miejsce i czas, a często i osobę, która poprowadzi zajęcia…. I choć to brzmi bardzo skomplikowanie, to wcale nie musi takim być. Dlaczego? Z pewnością wyjaśni to 6 prostych, ale niezwykle ważnych faktów, które musisz wiedzieć na temat szkoleń BHP.

Szkolenia są obowiązkowe

Każdy nowy pracownik musi je przejść, nie ma znaczenia, czy to jego kolejna praca, czy dopiero zaczyna. Już po podpisaniu umowy, ale jeszcze zanim podejmie się nowych obowiązków, musi przejść takie szkolenie BHP wstępne. Żywiec, Milówka, Bielsko-Biała - nie ma znaczenia, gdzie firma się mieści, taki kurs jest absolutnie obowiazkowy. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych na umowę o pracy, jak i na zleceniu. Przeszkolony musi być też sam pracodawca, osoby na stanowiskach kierowniczych, jak i szeregowi pracownicy.

Szkolenie wstępne trzeba powtórzyć

Oprócz szkolenia BHP wstępnego w Żywcu, Milówce, Bielsku-Białej, po jakimś czasie trzeba odbyć także szkolenie okresowe. Zalecenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na przestrzeni lat mogą się zmieniać. Trzeba więc być na bieżąco. Od danego stanowiska zależy, co jaki czas trzeba odnowić szkolenie. Osoby pracujące w działach administracyjno-biurowych powinny okresowe szkolenie mieć raz na 6 lat. Co 5 lat muszą odnawiać swoją wiedzę z zakresu BHP inżynierowie, kierownicy i menedżerowie oraz pracujący w BHP. Robotnicy fizyczni powinny przejść szkolenie okresowe raz na 3 lata, a coroczne szkolenie obowiązuje pracujących w trudnych warunkach, narażonych na wypadki i problemy ze zdrowiem.

Szkolenie musi przeprowadzić osoba wykwalifikowana

Nie musi to być specjalista, ale osoba, która posiada fachową wiedzę, potwierdzoną certyfikatem. Może więc być to sam pracodawca, wysłany na specjalne szkolenie przez niego pracownik albo specjalista BHP - zatrudniony w firmie bądź obsługująca przedsiębiorstwo zewnętrzna firma. Najlepiej zdecydować się na tą ostatnią opcję - nie trzeba wtedy tracić czasu, wszystkie formalności zostaną załatwione przez profesjonalistów.

Szkolenie składa się z dwóch części

Pierwsza z nich dotyczy ogólnej tematyki związanej z bezpieczeństwem i higieną pracy. Powinna trwać około 3 godzin lekcyjnych. Druga część szkolenia BHP wstępnego w Żywcu, Milówce, Bielsku-Białej dotyczy już pracy na danym stanowisku i jest bardziej szczegółowa, dopasowana do specyfiki wykonywanych obowiązków. Jej długość zależy od tego, do kogo jest kierowana - w przypadku stanowisku biurowo-administracyjnych treści do przekazania będzie mniej niż na szkoleniu dla osób pracujących fizycznie w warunkach zagrażających zdrowiu.

Szkolenie BHP nie musi być nudne

Odpowiednie prowadzenie i ciekawy sposób na przekazanie treści sprawi, że szkolenie BHP wstępne może być pasjonującym tematem. Uczestnicy muszą z niego wynieść jak najwięcej - przecież chodzi o ich bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie, a także o odpowiedzialność za inne osoby - współpracowników i postronnych. Szkolenia BHP to jasno, ale ciekawie wyłożone zasady BHP oraz ochrony ppoż, a także udzielania pierwszej pomocy. Omawiana jest także ocena ryzyka zawodowego.

Szkolenie może przeprowadzić firma zewnętrzna

Mało tego - całą obsługę BHP w przedsiębiorstwie można zlecić na zewnątrz. Dzięki temu wszystko zostanie zorganizowane w pełni profesjonalnie, a wszystkie formalności zostaną uzupełnione. Oszczędzi się czas, a nawet pieniądze - bo szkolenia BHP wstępne są oferowane w konkurencyjnych cenach.

BHP w dobrych rękach

Kwestia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest niezwykle ważna dla każdej firmy. Nie można tego tematu pomijać ani bagatelizować. Dlatego warto oddać go w najlepsze ręce - specjalistom prowadzącym szkolenia BHP wstępne. Żywiec, Milówka, Bielsko-Biała to miejsca, w którym profesjonalne firmy organizują całą obsługę w tym zakresie.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe