Szkolenia wstępne BHP – ile ważne?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Szkolenie wstępne BHP - ile jest ważne?
Ile jest ważne szkolenie BHP dla nowych pracowników?

Zwykle szkolenie BHP odbywa się zaraz po przyjęciu do pracy, tuż przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków. Czasem jednak może się zdarzyć, że pracownik od razu pójdzie na L4 z powodów zdrowotnych lub jakiś niezależny czynnik spowoduje, że nie rozpocznie pracy, mimo że przeszedł szkolenie. Po dłuższej nieobecności wraca do pracy i powstaje pytanie - czy jego wstępne szkolenie BHP jest jeszcze ważne? Tak i to przez 12 miesięcy, chyba że mówimy o kadrze kierowniczej - wówczas pierwsze szkolenia są ważne jedynie pół roku.

Ważność szkolenia BHP okresowego

Nieco inaczej jest ze szkoleniem okresowym, które trzeba co jakiś czas powtarzać. Wówczas jest ono ważne tak długo, jak to reguluje kodeks pracy. Zatem - dla pracowników biurowych i administracyjnych szkolenia BHP są ważne przez 5 lat. Pracownicy fizyczni zatrudnieni na stanowiskach robotniczych takie kursy mają ważne 3 lata. Oznacza to, że jeśli pracownik wróci po urlopie macierzyńskim, dłuższym L4 czy innej przerwie w pracy i nie upłynął termin ważności szkolenia BHP, to nie musi on powtarzać go wcześniej, po powrocie na stanowisko.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe