Jakie szkolenia bhp musi mieć pracownik?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Jakie szkolenia BHP musi mieć pracownik?

Szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich pracowników. Jeżeli któraś z osób nie została przeszkolona, nie może wykonywać swoich obowiązków. Jakie szkolenia BHP musi mieć pracownik, aby został dopuszczony do pracy?

Jakie szkolenia BHP musi mieć pracownik nowoprzyjęty?

Nowoprzyjęty pracownik musi odbyć wstępne szkolenie BHP. Jego zadaniem jest zapoznanie go z zasadami bezpiecznej pracy na danym stanowisku. Przybliżane są przepisy z Kodeksu pracy oraz wewnętrznego regulaminu przedsiębiorstwa. Pracownik zyskuje wiedzę m.in. o potencjalnych zagrożeniach oraz procedurach w razie ich wystąpienia. Ponadto szkolenie to także zagadnienia dotyczące porządku i czystości w miejscu pracy. Omówione zostają zasady pierwszej pomocy oraz postępowania w razie pożaru.

Nowi pracownicy muszą odbyć także instruktaż stanowiskowy. Jego zadaniem jest zaznajomienie z danym stanowiskiem oraz potencjalnymi zagrożeniami. Dopiero teraz pracownik może rozpocząć pracę.

Szkolenia okresowe również ważne

Ważne jest także okresowe szkolenie BHP. Jego celem jest usystematyzowanie zdobytej wiedzy. W trakcie kursów pracownicy informowani są o zmianach w funkcjonowaniu firmy.

Częstotliwość szkoleń BHP zależy od zajmowanego stanowiska. Częściej muszą odbywać je pracownicy fizyczni, rzadziej pracownicy administracji biurowej.

Szkolenia BHP powinny odbywać się w godzinach pracy – tak wynika z przepisów Kodeksu pracy. W innym przypadku traktowane są jako nadgodziny.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe