Czym jest dokumentacja szkolenia okresowego BHP?

Zgłoszenie działalności - do PIP
Zgłoszenie Działalności do PIP – Czy jest to nadal wymagane?
1 sierpnia 2023
Prace szczególnie niebezpieczne.
Prace szczególnie niebezpieczne
1 października 2023

Czym jest dokumentacja szkolenia okresowego BHP?

Dokumentacja szkolenia okresowego – dlaczego jest tak ważna?

Dokumentacja szkolenia okresowego BHP stanowi nieodłączny element w każdym miejscu pracy. W naszym artykule przybliżymy pojęcie dokumentacji szkoleniowej oraz wyjaśnimy, dlaczego jest ona tak ważna.

Potwierdzenie ukończenia szkolenia okresowego BHP to nie tylko wymóg prawny. To dowód na to, że pracownik posiada aktualną wiedzę na temat bezpiecznej pracy. Szkolenie BHP pomaga chronić pracowników i zapobiegać wypadkom w miejscu pracy.

Jak powinna wyglądać dokumentacja szkoleniowa?

Dokumentacja powinna zawierać informacje o treści przeprowadzonego szkolenia, jego dacie, instruktorze oraz oczywiście o osobie szkolonej. Ważne jest, aby była ona przechowywana w bezpiecznym miejscu i była dostępna na żądanie inspekcji pracy.

Regularne odnawianie szkoleń okresowych BHP i aktualizacja dokumentacji są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i efektywności pracy zespołu.

Jeśli interesują Cię szkolenia BHP, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.