Szkolenie BHP – kto może je przeprowadzić?


Zadzwoń do nas!

 692 691 513

604 412 372


Szkolenie BHP - kto może je przeprowadzić?
Szkolenie BHP - kto odpowiada za prowadzenie?

Szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich osób rozpoczynających pracę, bez względu na to jakie stanowisko będą piastować. Za organizację takiego kursu jest odpowiedzialny pracodawca. Kto natomiast może przeprowadzić szkolenie BHP? Zgodnie z najnowszymi przepisami prawa pracy mogą to być pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy, osoba która specjalizuje się BHP w danej firmie, a nawet sam pracodawca jeśli posiada stosowne szkolenie lub jego pracowników, który również posiada aktualną, potwierdzoną zdobytymi uprawnieniami wiedzę na temat BHP oraz obowiązków wykonywanych na danym stanowisku.

Okresowe szkolenie BHP a prowadzący

Na tej samej zasadzie mogą być organizowane okresowe szkolenia BHP. Pracodawca może zlecić przeprowadzenie takich zajęć dla pracowników zewnętrznej firmie lub osobie specjalizujące się w bezpieczeństwie i higienie pracy. Jeśli sam posiada takie uprawnienia, może szkolenie zorganizować samodzielnie. Pracodawca ma także prawo, by kurs został przeprowadzony przez jednego z pracowników, który ma odpowiednie uprawnienia i aktualną wiedzę na temat BHP.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami bhp, zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenach miast takich jak Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń, Katowice oraz na terenie całego województwa śląskiego i małopolskiego.

ZAINTERESOWANY?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dane kontaktowe